27 березня – Всесвітній день театра. Історія театру сягає глибини століть.
Театр - видовищний вид мистецтва, що є синтезом різних мистецтв - літератури, музики, хореографії, вокалу, образотворчого мистецтва та інших. До поняття «театр» відносять різні його види: драматичний театр, оперний, балетний, ляльковий, театр пантоміми та ін.
Значення театру в житті людей, його розквіт або занепад, основні напрями, ідеї і художні тенденції завжди встановлювалися залежно від особливостей суспільного розвитку людей і загального положення країни. У різні епохи театральне мистецтво переслідувало різні цілі: то розважати, то виховувати і закликати, то проповідувати. Сила дії була велика, а можливості безмежні, адже театральне мистецтво використовує свободу виразу думки і слова.
Витоки театру розпочинаються з обрядових дійств Давньої Греції, присвячених богам-покровителям землеробства, в першу чергу Діонісу (Вакх, Бахус - інші імена бога) в грецькій міфології бог землеробства, виноградарства і виноробства.
У Середні віки місце культури зайняла релігія. Для мистецтва в цілому і для театру особливо наступили важкі часи. Світські театри були закриті, актори – зокрема мандруючі комедіанти, музиканти, жонглери, циркачі, танцюристи – заборонені. Театральне мистецтво вважалося єрессю й підпадало під компетенцію інквізиції.
Епоха Відродження показала, яке значення може відігравати театр в суспільному житті. Театр починає професіоналізуватися: виникають перші публічні театри, що мають і стаціонарне приміщення, і постійні трупи. При цьому, зростає число бродячих акторських труп. З'являється Комедія дель арте або Комедія масок, що зробила величезний вплив на розвиток всього світового театрального мистецтва.
У наш час театр став невідємною частиною життя суспільства. Миколаївці можуть пишатися тим, що в нашому місті працюють одночасно декілька театрів, а музей радіє можливості співпраці з миколаївськими театрами при проведенні музейних заходів.
Але жоден виступ чи постанова не обходиться без костюмів. А у виставі костюми можуть бути дуже різноманітними і навіть неочікуваними. Для створення костюмів спочатку створюють підготовчі ескізи. Так в фондах Миколаївського музею зберігається робота театрального художника, сценографа, живописця і графіка, авангардиста – Сергія Юрійовича Судейкіна (1882-1946) «Ескіз костюма» створена у 1877 році.
Вітаємо всіх з Днем театру!
