Невід’ємна частина культури та побуту традиційного українського суспільства - його ремесла та народні промисли. Віками акомульований професійний ремісничий та художній досвід передавався від покоління до покоління на широких теренах України, забезпечуючи спадкоємність, самобутність й культурну різноманітність, характерну для народного мистецтва.
Із давніх часів люди намагалися облаштувати свій побут. Ремесло, тобто дрібне виробництво ручним способом, слугувало для задоволення особистих побутових потреб, на замовлення чи продаж. Найбільш кмітливі та заповзяті знаходили прості підручні матеріали і за допомогою нескладних інструментів власноруч виробляли необхідну продукцію, що тепер стала частиною історії культури України. Так виникла витинанка, для створення якої потрібен папір, ножиці, ніж чи різець, терпіння і фантазія майстра
Детальніше про техніку витинанки, її різновиди та особливості виготовлення розповідає екскурсовод музею Любава Запесочная Не пропустіть етер від Суспільне Миколаїв та відвідуйте музей, де декоративно-ужиткове мистецтво можна побачити власними очима!